دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

شرح

دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاهجامعة فردوسي فردوسی مشهد به عنوان سومین دانشگاه ایران از نظر قدمت در سال ۱۳۲۸ در شهر مقدس مشهد تاسیس گردیدبا گسترش آموزش عالی در ایران دانشکده های مختلفی به آن اضافه شد تا اینکه  درسال  ۱۳۵۳ به دانشگاه فردوسی مشهد تغییر نام یافت .

دانشگاه فردوسی مشهد درحال حاضر به عنوان بزرگترین دانشگاه شرق کشورایران، از وجود،

۸۰۵عضو هیأت علمی متخصص،  ۲۵۳۲۸  دانشجو،  که از این تعداد ۱.۲۹۸۴ دانشجو در مقطع کارشناسی، ۷۹۳۱  دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای و ۴.۴۱۳  دانشجو در مقطع دکترای تخصصی مشغول تحصیل هستند.

دانشگاه فردوسی مشهد در نظر دارد در افق چشم انداز ۱۰ساله خود در سال ۱۴۰۰ یکی از دو دانشگاه برتر جامع کشورایران در تولید علم، نظریه ‌پردازی و توسعه فناوری، برخوردار از جایگاه معتبر در بین ۱۰ دانشگاه اول جهان اسلام و در شمار ۵۰۰ دانشگاه ممتاز جهان  قرار گیرد.

 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مشهد به عنوان پایتخت معنوی جمهوری اسلامی ایران از موقعيت جغرافيايي و مذهبي مهم داخلي و بين المللي برخوردار بوده و وجود مرقد مطهر امام رضاعلیه السلام آن را به دومين كلان شهر مذهبي جهان تبديل كرده است.

همچنین وجود مزایایی مانند همسایگی با چندین کشور مختلف، جذابیت های مذهبی و فرهنگی، نمایندگی شمال و شرق وزارت امور خارجه، نمایندگی امور کنسولی دانشجویان، مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، جاذبه های گردشگری و نیز فرودگاه بین المللی، ایستگاه راه آهن و ترمینال مسافربری در شهر مشهد باعث ترغیب دانشجویان مستعد کشورهای مختلف به منظور انتخاب این شهر جهت تحصیل شده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی شرق ایران از ۷ دانشکده،  ۱۴ بیمارستان و مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی، آزمایشگاه مرکزی مجهز، مراکز تحقیقاتی متعدد بهره مند است ، فعالیت  بیش از ۸۵۰ عضو هیات علمی از جمله استادان مطرح بین المللی و چاپ ۲۴ مجله به زبان های فارسی و انگلیسی با بیش از ۹ هزار دانشجو در حدود ۱۸۰ رشته مقطع توانسته است زمینه جذب دانشجویان نخبه را از کشورهای منطقه فراهم آورد.

 

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غدایی

تاسیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی به سال ۱۳۶۰ و آغاز فعالیت «سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران» در خراسان برمی گردد، این موسسه پژوهشی اوایل با نام «پژوهشکده تحقیقات توسعه فناوری» و در سال ۱۳۸۵به نام «پژوهشکده علوم و صنایع غذایی» به صورت تخصصی به فعالیت خود ادامه داد.

با توجه به سوابق و عملکرد پژوهشکده علوم و صنایع غذایی  و میزان اثر بخشی آن در صنعت غذا، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارتقای این پژوهشکده به موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موافقت کرد.

ساختار تشکیلاتی این موسسه مشتمل بر دو پژوهشکده «علوم و صنایع غذایی» و «فناوری های پیشرفته مواد غذایی» است که به ارائه خدمات پژوهشی، آزمایشگاهی، مشاوره های تخصصی و فنی و مهندسی در زمینه صنعت غذا می پردازد.

گروه های پژوهشی «طراحی ماشین آلات»، «فرآوری» و «شیمی مواد غذایی» به عنوان زیر مجموعه پژوهشکده علوم و صنایع غذایی و گروه های پژوهشی «نانو فناوری»، «زیست فناوری» و «ایمنی و کنترل کیفیت مواد غذایی» به عنوان زیر مجموعه پژوهشکده فناوری های پیشرفته مواد غذایی درحال فعالیت هستند.


دوره ها

دوره 1دوره 1دوره 1دوره 1
دوره 2دوره 2دوره 2دوره 2

 


شهریه

جدول شهریه دانشجویان بینالمللی غیربورسیه دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1398

شهریه تحصیلی مقطع تحصیلی شهریه تحصیلی 

30,000,000

کارشناسی علوم انسانی (دوره چهارساله)

30,000,000

کارشناسی ارشد علوم انسانی با پایان نامه نظری(دوره دوساله)

30,000,000

علوم انسانی با پایان نامه عملی(دوره دوساله)

 

تبصره 1 : تخفیف 30% شهریه تحصیلی ثابت و متغیر به دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی  

تبصره 2 : تخفیف حداقل 25% تا حداکثر 75% شهریه تحصیلی ثابت و متغیر به دانشجویان برتر (رتبه اول تا سوم در مقطع کارشناسی و رتبه اول و دوم در مقطع کارشناسی ارشد) طبق شرایط مصوبه دانشگاه

تبصره 3 : تخفیف 10% شهریه تحصیلی ثابت به هر دانشجو که یک عضو خانواده آنان همزمان در دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. (شامل: برادر و خواهر- زن و شوهر- والدین-فرزندان  دانشجو)

تبصره 4 : در صورت انصراف دانشجو موظف است  شهریه ثابت تحصیلی ترمهای باقی مانده همان سال تحصیلی را بپردازد.

تبصره 5 : تخفیف 20 % شهریه تحصیلی ثابت به دانشجویانی که برای مقطع دکتری که دو مقطع قبل را در دانشگاه فردوسی مشهد یا دانشگاه های هم تراز  گذرانده باشد یا معدل دو مقطع قبل آن بالای 18 باشد.

تبصره 6 : تخفیف 10 % شهریه تحصیلی ثابت به دانشجویانی که برای مقطع ارشد یا دکتری که مقطع قبل را در دانشگاه فردوسی مشهد یا دانشگاه های هم تراز  گذرانده باشد یا معدل مقطع قبل آن بالای 18 باشد.

اداره دانشجویان بینالمللی دانشگاه فردوسی مشهد


آدرس

آدرس : فلان جا - فلان خیابان - پلاک 1


اساتید

جدول اساتید :

اساتیداساتیداساتیداساتید
اساتیداساتیداساتیداساتید
اساتیداساتیداساتیداساتید

گالری تصاویر دانشگاه